Pasjansowo.pl

PASJANS ONLINE. NAJLEPSZE PASJANSE ZA DARMO.

REKLAMA

Agnes 2

Zasady gry:

Agnes 2 to gra karciana w której używa się jednej tali kart. Celem gry jest ułożenie wszystkich kart w poprawnej kolejności na czterech polach bazowych oznaczonych symbolami kier, karo, trefl, pik. Na polach bazowych karty należy układać rosnąco, zaczynając od losowo wybranej karty, która będzie pierwszą kartą każdego fundamentu. Budując stos bazowe w razie potrzeby na króla należy położyć asa, a potem kolejne karty.

W pasjansie Agnes 2 występuje siedem kolumn zawierających od jednej do siedmiu kart. Karty w kolumnach należy układać malejąco, kolorami na przemian. Na asa można położyć króla. Pustą kolumnę można wypełnić kartą o jedną rangę niższą od karty startowej wylosowanej na początku gry. Między kolumnami można przenosić pojedyncze karty oraz prawidłowe sekwencje kart.

Dodatkowo w grze Agnes 2 występuje siedem stosów rezerwowych zawierających na początku gry po jednej karcie. Karty ze stosów rezerwowych można przenosić na właściwe fundamenty lub kolumny. Zabronione jest przenoszenie kart między stosami rezerwowymi. Pozostałe karty z talii trzeba rozdać do stosów rezerwowych w dogodnym momencie gry.