Pasjansowo.pl

PASJANS ONLINE. NAJLEPSZE PASJANSE ZA DARMO.

REKLAMA

Gra Pasjans Pająk

Zasady gry:

Pasjans Pająk to bardzo popularna gra karciana polecana wszystkim miłośnikom pasjansa. Podczas gry korzysta się z dwóch tali kart. Mogą to być karty w jednym, dwóch lub czterech kolorach. Zależy to od wybranego poziomu gry. Dla początkującego gracza odpowiedni, będzie poziom najłatwiejszy – wykorzystujący karty w jednym kolorze. Dla najbardziej zaawansowanych graczy prawdziwym wyzwaniem, będzie poziom najtrudniejszy. W którym do gry używa się dwóch kompletnych talii kart (cztery kolory).

Celem gry Pasjans Pająk jest zebranie ze stołu wszystkich kart. W tym celu karty tego samego koloru, należy ułożyć w uporządkowanej malejąco kolumnie. Zaczynając od króla, a kończąc na asie. Jeśli kolumna będzie kompletna, to automatycznie zostanie ściągnięta ze stołu.

Między kolumnami można przenosić pojedyncze karty lub układy kart o tym samym kolorze (np. 7 pik, 6 pik, 5 pik, 4 pik). Kartę należy odłożyć na karcie o jeden stopień wyższej. Kolor kart nie ma tutaj żadnego znaczenia. Lepiej jednak, żeby była to karta w tym samym kolorze, co pozwoli na późniejsze przeniesienie całego układu.

W przypadku braku ruchu lub w innym momencie gry należy rozdać dodatkowe karty widoczne u dołu ekranu. Karty te są konieczne do ułożenia całego pasjansa. Dodatkowe karty można rozdać wtedy, gdy wszystkie kolumny są zajęte ( posiadają przynajmniej jedną kartę).