Pasjansowo.pl

PASJANS ONLINE. NAJLEPSZE PASJANSE ZA DARMO.

REKLAMA

Pasjans pająk

Zasady gry:

Pasjans pająk jest jedną z najpopularniejszych odmian pasjansa. Występuje w trzech wersjach, które różnią się od siebie kolorami kart użytymi w grze. Ilość kolorów przekłada się na poziom trudności pasjansa. Najłatwiejszą odmianą jest gra przy zastosowaniu kart jednego koloru. Poziom średni to użycie kart w dwóch kolorach. Pasjans pająk o najwyższym poziomie trudności charakteryzuje się wykorzystaniem dwóch pełnych talii kart.

Celem gry Pasjans Pająk jest ułożenie wszystkich kart w 8 kolumnach w kolejności od Króla do Asa. Kompletna kolumna, zawierająca karty tego samego koloru zostaje automatycznie zdjęta ze stołu.

Pojedyncze karty można dowolnie przenosić między kolumnami i odkładać na karcie o jedno oczko wyższej (najlepiej w tym samym kolorze). Oprócz tego, między kolumnami można przenosić jednocześnie po kilka kart. Muszą to być jednak karty tego samego koloru, ułożone malejąco. Na wolnym polu można położyć dowolną kartę lub uporządkowany ciąg. Gdy nie ma możliwości ruchu, należy użyć kart pomocniczych zebranych w kilku stosach w prawym dolnym rogu. Karty te zostaną rozdane, gdy żadna z kolumn nie będzie pusta.

Pasjans posiada trzy warianty. Przed rozpoczęciem gry należy wybrać stopień trudności, klikając na jednej z ikon :

one suit – 1 kolor kart
two suits – 2 kolory kart
four suits – 4 kolory kart

Tagi: , ,