Pasjansowo.pl

PASJANS ONLINE. NAJLEPSZE PASJANSE ZA DARMO.

REKLAMA

Pasjans Półksiężycowy

Zasady gry:

Pasjans Półksiężycowy to odmiana pasjansa o dość szczególnych zasadach i wyglądzie. Celem gry jest zebranie wszystkich kart i zbudowanie ośmiu stosów których fundamenty stanowią cztery króle i cztery asy widoczne na środku ekranu. Na królach karty należy układać w porządku malejącym (karty w kolorze króla). Na asach karty trzeba układać rosnąco (karty w kolorze asa).

Podczas układania Pasjansa Półksiężycowego karty można przenosić bezpośrednio na odpowiednie stosy końcowe, lub przemieszczać między stosami ułożonymi w kształcie półksiężyca. W tym drugim przypadku przeciąganą kartę należy upuścić na karcie tego samego koloru o jeden stopień wyższej lub niższej. Należy pamiętać, że na Króla można położyć Asa i na odwrót. Ta dodatkowa możliwość daje większą swobodę i szansę na wykonanie udanego ruchu.

W przypadku braku ruchu warto przetasować pozostałe karty, aby odkryć nowe kombinacje i odnaleźć ukryte możliwości. Opcja ta jest dostępna tylko pięć razy podczas gry. Podczas układania pasjansa można skorzystać z podpowiedzi. Półksiężycowy Pasjans to nie tylko świetna zabawa, ale także wyzwanie dla umysłu. Ta gra wymaga strategicznego myślenia, spostrzegawczości i cierpliwości. Można spędzić wiele godzin doskonaląc swoje umiejętności i rozwiązując kolejne układy kart.

Tagi: , ,