Pasjansowo.pl

PASJANS ONLINE. NAJLEPSZE PASJANSE ZA DARMO.

REKLAMA

Pasjans Yukon

Zasady gry:

Yukon to bardzo ciekawa odmiana pasjansa. Celem gry jest przeniesienie w ciągu 6 minut wszystkich kart z talii na cztery pola widoczne u góry ekranu. Na polach tych karty należy układać rosnąco, rozpoczynając od asów, a kończąc na królach. Dla każdego koloru przeznaczono jedno pole.

Karty ułożone w ośmiu kolumnach roboczych można swobodnie przemieszczać. Między kolumnami można przenosić pojedyncze karty oraz grupy kart. W tej odmianie pasjansa grupy te nie muszą być uporządkowane i mogą zawierać dowolną ilość kart. Przenoszone karty należy odkładać na karcie o jeden stopień wyższej, naprzemiennie kolorami (czarna na czerwoną lub odwrotnie). Pusta kolumna może być wypełnione przez króla lub grupę kart z królem na czele.

Pasjans Yukon oferuje opcję podpowiedzi reprezentowaną przez przycisk HINT. W razie problemów, gra zasugeruje możliwe posunięcie, co jest niezwykle pomocne dla początkujących graczy. Warto jednak pamiętać, że korzystanie z podpowiedzi skutkuje skróceniem dostępnego czasu gry.

Tagi: , ,