Pasjansowo.pl

PASJANS ONLINE. NAJLEPSZE PASJANSE ZA DARMO.

REKLAMA

Podwójny Freecell

Zasady gry:

Podwójny Pasjans Freecell to gra karciana, która wprowadza nowe wyzwania do klasycznej rozgrywki poprzez wykorzystanie dwóch talii kart. Celem gry jest przeniesienie wszystkich kart na cztery stosy, które muszą być ułożone od asa do króla, każdy w swoim kolorze, a następnie ponownie od asa do króla, również w kolorze. Na początku gry wszystkie 104 karty są rozmieszczone w dziesięciu kolumnach. Dodatkowo, plansza zawiera osiem wolnych komórek (free cell), które służą do tymczasowego przechowywania kart.

Karty w kolumnach muszą być układane w porządku malejącym i na przemian kolorami (czarny-czerwony). Pomiędzy kolumnami można przenosić pojedyncze karty lub sekwencje kart (liczba przenoszonych kart zależy od liczby niewykorzystanych wolnych komórek i pustych kolumn). Do pustej kolumny można wstawić dowolną kartę lub sekwencję, co pozwala na elastyczne zarządzanie przestrzenią gry.

Wolne komórki odgrywają istotną rolę w planowaniu ruchów, umożliwiają odkrycie zablokowanych kart i tworzenie nowych kombinacji. Podwójny Freecell zapewnia wciągającą rozgrywkę, która jest źródłem wielu godzin dobrej zabawy. Każda partia jest wyjątkowa, co sprawia, że gra nigdy nie staje się monotonna. Dzięki wymagającej rozgrywce, Podwójny Pasjans Freecell jest doskonałym wyborem dla tych, którzy cenią sobie wyzwania intelektualne i logiczne myślenie w grach karcianych.