Pasjansowo.pl

PASJANS ONLINE. NAJLEPSZE PASJANSE ZA DARMO.

REKLAMA

40 Rozbójników Łatwy

Zasady gry:

Pasjans Czterdziestu Rozbójników i jest popularną i bardzo wymagającą grą karcianą. Szansa na wygraną jest bardzo mała, dlatego powstała jej uproszczona wersja w której osiem asów wyjęto z dwóch tali. Wspomniane asy już na początku rozgrywki przenosi się na właściwe pola bazowe, a na nich układa się pozostałe karty. Ułożenie wszystkich kart na ośmiu polach bazowych, według koloru oraz w kolejności rosnącej oznacza wygraną.

Czterdzieści kart jest rozłożonych w dziesięciu kolumnach. Karty te można przenosić między kolumnami lub na odpowiednie pola bazowe. Między kolumnami dozwolone jest przenoszenie pojedynczych kart. Karty w kolumnach należy układać w porządku malejącym oraz zgodnie z kolorem. Pustą kolumnę można wypełnić dowolną kartą.

W grze Pasjans Czterdziestu Rozbójników pozostałe karty z dwóch talii tworzą stos rezerwowy. Aby odsłonić kolejną kartę, należ raz kliknąć na stosie. Należy dokładnie przemyśleć każdy ruch, gdyż przez stos rezerwowy można przejść tylko jeden raz podczas układania pasjansa.